Меню Закрити

ПРОЄКТ E-DEBUT НА ДНЯХ НАУКИ

СИНЕРГІЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРОЄКТІВ В УКРАНЇНІ

До Дня науки в ім`я розвитку, 10 ЛИСТОПАДА 2023 року, на відлунні новин про заключний етап акцептації України до Європейського Союзу, в Університеті Грінченка було проведено вебінар “Проєктна діяльність в контексті Євроінтеграції” зі спеціальним фокусом на філологічних проєктах. В ім`я миру, завдяки ЗСУ – провели його під сирену балістичної загрози, з безпечних локацій. Гостьовим спікером заходу виступила проректорка Запорізький національний університет – ЗНУ, доктор філологічних наук Олена ТУПАХІНА, членкіня правління Української Асоціації викладачів та дослідників Європейської інтеграції (APREI), один із найбілш ефективних та досвідчених менеджерів Європейських проєктів в Україні. Пані Олена окреслила переваги та частотно зазначені недоліки проєктної діяльності, системно охарактерізувала наявні мовжливості наукових та прикладних проєктів для фахівців з філології за різними напрямками та форматами фінансування. Окрему увагу було приділено можливостям розробки інновативних навчальних модулів та курсів під проєктним грантувванням Еразмус+, перспективи для молодих та досвідчених науковців, відповіла на запитання та визначені учасниками заходу проблемні моменти. Спікер заходу, завідувачка Кафедра Германської Філології, проф. Русудан МАХАЧАШВІЛІ ознайомила учасників з чинними науковими проєктами з цифровізації освіти та гуманітарної сфери, що виконуються в Університетіб під егідою різних рамкових програм та інституцій Європейського Союзу – ELEXIS EU (Горизонт 2020, CLARIN), UniDive (COST Action), TermCoord (Європейський Парламент), eDEBUT (Еразмус+, Модуль Жана Моне). Особлива увага була приділена презентації для майбутніх слухачів проєкту Еразмус+ Модуль Жана Моне eDEBUT – European Digital Governance Expertise brought to Ukraine: Tools and Effects.